mar

 

Gymnázium v Turnově bylo místo mých středoškolských radovánek a studijních starostí. Někteří bývalí spolužáci si do teď pamatují, jak jsem se na hodinách biologie natěšená hlásila, abychom test psali hned a neodkládali ho na příští týden. Ano, v biologii jsem byla šprt- hrozně mě bavila a snadno se mi pamatovala, což se rozhodně nedalo říct o dalších předmětech.

 

V té době mě také bavilo umění, hlavně umělecké fotografování především nevšedních detailů a portrétů. Při rozhodování kam na vysokou školu, mě velmi lákala Reklamní fotografie ve Zlíně, ale studování tam jsme vzdala ještě před odevzdáním přihlášek, jelikož jsem si myslela, že jsem se umění nevěnovala dostatečně.

Odjakživa mě bavilo sportovat- ke sportu jsem byla vedena od malička. Závodně jsem se věnovala sjezdovému lyžování- obřímu slalomu a antukovému volejbalu. Mimo tyto sporty se nyní ráda proběhnu, opráším snowboardové prkno a protáhnu svaly při skalním lezení. Nikdy nepohrdnu vysokohorským výšlapem, ani procházkou po okolí. Pokud není času nazbyt, zacvičím si alespoň v posilovně, při které pracuji. 

 

 volejbal

  

BIOLOGIE + UMĚNÍ + SPORT- jak tyto koníčky propojit? Měla jsem ve chvíli jasno! Fakulta tělesné výchovy a sportu na Karlově Univerzitě v Praze, obor Fyzioterapie- tam se prostě musím dostat!  Ač konkurence je zde každým rokem veliká, dostala jsem se. Nyní si nedovedu představit, že bych studovala něco jiného. Moje povolání mě baví a hlavně mě i naplňuje.

 12

Již od roku 2009 jsem se věnovala masírování a postupně získávala jistotu (díky novým vědomostem v oboru). V roce 2012 jsem získala svůj první titul a další studium ohrožovala myšlenka dalekého cestování na dlouhou dobu, což je moje další vášeň. Přesto jsem se rozhodla ve studiu pokračovat a cestovat pouze během roku. Nyní jsem schopna pomoci při nejrůznějších obtížích pohybového aparátu, jak z nečinnosti, následkem úrazu, tak z přetížení při sportu. O tom jak pracuji, se dočtete v sekci Služby- Jak pracuji. 

 

Propojením fyzioterapie a cestování dostávám jediný výsledem a to stát se fyzioterautkou sportovního týmu. Již v roce 2015 jsem s cyklistickým týmem objela sérii závodů po celé republice při Author Marathon Tour 2015. V létě 2016 jsem odjela jako týmová fyzioterapeutka s juniorskou reprezentací žen v softbalu na Mistrovství Evropy, které se konalo ve Španělské Barceloně.  Letos v červenci holkám držte palce na Mistrovství světa na Floridě, kde budeme dělat maximum pro vzornou reprezentaci. 

 

Svoje cestovatelské zážitky a rady si nenechávám pro sebe. Od roku 2013 jsem redaktorkou na cestovatelském portálu www.infoglobe.cz . Mé doporučení a zážitky z cest si můžete vyhledat v sekci Cestovatelský průvodce (např. Indonésie, Island, Kypr) a Horolezecký průvodce (např. Kanada, Itálie, Rakousko).

 

 IMG 90401

 

Certifikáty:

Jógové pozice a "yoga therapy" pro fyzioterapii- v Milovicích 17.-18.11.2016

Dornova Metoda a Breussova masáž- v Praze 12.11.2015

Akupresura- v Praze 3.4.2014

Dehnung von Janda (Protažení dle Jandy)-  Schweinfurt, Germany , 15.6.2014

Kineziotaping I.- v Praze 15.12. 2013

Diagnostika a kinezioterapie u idiopatické skoliózy- v Dobřichovicích 5.-7.10.2012

Erasmus intensit programme- „Non pharmacological Management on Obesity in Children and Adolescent in Interdisciplinary Content“- v Praze 8.-21.5.2011

Masérské osvědčení FTVS UK: Doklad o vykonané zkoušce: Masér pro sportovní a rekondiční masáže-v Praze dne 26.1.2011

 

 

Registrace na Misterstvu zdravotnictví ČR od začátku roku 2017